English Pražská muzejní noc 2018

Naplánujte si program Pražské muzejní noci! >>>

Vyberte si ze široké škály doprovodných programů, které pro vás instituce zapojené do Pražské muzejní noci připravily. Programy si můžete filtrovat podle typu, kategorie, městské části či času konání akce. Zaškrtněte jedno či více zaškrtávacích políček níže, stiskněte tlačítko vyber a systém vám automaticky zobrazí pouze vámi požadované akce.

Sestavte si chronologicky řazený seznam doprovodných programů, které plánujete o Pražské muzejní noci navštívit. Stačí jen označit přidat muzeum hvězdičku u vámi vybraného doprovodného programu.

Pokud chcete dále pracovat s aktuálně vybraným seznamem doprovodných programů, stiskněte tlačítko uložit uložit / sdílet / tisk. Pro opětovné použití vašeho programu je nutné si kód uložit či poznamenat. Program můžete také sdílet na sociálních sítích, poslat e-mailem či vytisknout.

typ:
kategorie:
městská část:
čas konání akce:
vyber

Praha nepostavená. Klárá Brůhová

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Ing. arch. Mgr. Klára Brůhová, Ph.D. - autorka knižního bestselleru Praha nepostavená bude mít přednášku na téma nezrealizovaných projektů v Praze.
Místo: Přízemí, m. č. 107 - posluchárna Janák

Pionýr české kinematografie Jan Kříženecký

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Komentované pásmo digitalizovaných filmů Jana Kříženeckého vychází z několikaleté práce
na jejich kompletaci a porovnání. Digitalizovány byly jak originální kamerové negativy, tak
původní kopie i další nosiče. Hudební doprovod k filmovému pásmu vytvořil Jan Burian mladší.

kde: Ponrepo – kino Národního filmového archivu

typ: Filmová projekce | Debata

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Technika a Technologie

městská část: Praha 1

Rodinné domy. Jan Tesař

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Ing. arch. Jan Jakub Tesař bude mít přednášku na téma typologie rodinného domu. Posluchače seznámí se současnou architektonickou scénou v oblasti rodinného bydlení v Čechách. Představí aktuální témata, která ovlivňují tvorbu a zdroj inspirace architektů.
Místo: Přízemí, m.č.107 - posluchárna Janák

Architekti a jejich knihy. Jana Tichá

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Šéfredaktorka nakladatelství Zlatý řez a autorka mnoha knih s architektonickou tematikou Jana Tichá promluví o tom, co znamenaly knihy pro vývoj (nejen) moderní architektury a jak vznikají architektonické publikace dnes.
Místo: Přízemí, m. č. 107 - posluchárna Janák

kategorie: Umění | Kultura | Věda | Literatura | Architektura

Městský architekt. Chtít či nechtít? Ondřej Beneš

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Činnost městských architektů se dostává do centra pozornosti v řadě českých měst hledajících svou identitu. Jaká je role městského architekta a proč je dobré, aby s ním město spolupracovalo Vám objasní Ing. arch. Ondřej Beneš, Ph.D. - městský arch. Děčína.
Místo: Přízemí, m.č.107 - posluchárna Janák

Ponrepo uvádí: Manifesto

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Snímek Manifesto jsme do programu vybrali jako ideální průnik filmu se současným moderním
audiovizuálním uměním. Rosefeldtův film odhaluje performativní složku a politický význam
těchto manifestů. Mají univerzální platnost? A jaký posun nastal v dynamickém vztahu mezi
politikou, umění a životem?

kde: Ponrepo – kino Národního filmového archivu

typ: Filmová projekce | Debata