English Pražská muzejní noc 2018

Naplánujte si program Pražské muzejní noci! >>>

Vyberte si ze široké škály doprovodných programů, které pro vás instituce zapojené do Pražské muzejní noci připravily. Programy si můžete filtrovat podle typu, kategorie, městské části či času konání akce. Zaškrtněte jedno či více zaškrtávacích políček níže, stiskněte tlačítko vyber a systém vám automaticky zobrazí pouze vámi požadované akce.

Sestavte si chronologicky řazený seznam doprovodných programů, které plánujete o Pražské muzejní noci navštívit. Stačí jen označit přidat muzeum hvězdičku u vámi vybraného doprovodného programu.

Pokud chcete dále pracovat s aktuálně vybraným seznamem doprovodných programů, stiskněte tlačítko uložit uložit / sdílet / tisk. Pro opětovné použití vašeho programu je nutné si kód uložit či poznamenat. Program můžete také sdílet na sociálních sítích, poslat e-mailem či vytisknout.

typ:
kategorie:
městská část:
čas konání akce:
vyber

Netradiční výhled na pochodeň sochy Ladislava Šalouna z výšky 18 metrů

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Poprvé v rámci doprovodného programu PMN se můžete nechat vyzdvihnout do výšky 18 metrů na montážní plošině Technologie hl. m. Prahy a kochat se netradičním výhledem nejen na planoucí pochodeň sochy Ladislava Šalouna.

typ: Dětský program | Jiné

kategorie: Technika a Technologie

městská část: Praha 4

Kadeření vlasů plynovými historickými kadeřítky

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

V minulosti si dámy kadeřily vlasy pomocí na plynu ohřívaných nejrozmanitějších kadeřítek. Přijďte si kadeření vlasů historickými plynovými kadeřítky vyzkoušet.

typ: Dětský program | Přednáška

Ochutnávka čerstvě upražené kávy

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Malé plynové pražičky kávy byly za první republiky v domácnostech poměrně běžné. Ochutnejte u nás „pravou brazilskou kávu“ ihned po jejím upražení na plynu a čerstvém namletí!

typ: Přednáška

Rozsvěcení plynové lampy

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

V minulosti plynové lampy svítily na ulicích i v domácnostech. Také v současnosti v Praze svítí téměř 700 plynových lamp. Lampář pražských pouličních plynových lamp vás seznámí s historií a současností plynového osvětlení a budete si moci plynovou lampu rozžehnout a obdivovat krásu plynového světla.

typ: Dětský program | Komentovaná prohlídka | Přednáška

kategorie: Historie | Technika a Technologie

městská část: Praha 4

Soutěž z historie pražského plynárenství

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

Soutěž určená dětem. Odpověz na několik otázek z historie plynárenství, poznej plynárenské předměty a získej malou odměnu.

typ: Dětský program

Žehlení plynem

přidat do Osobního programupřidat do Osobního programu

V Plynárenském muzeu můžete vidět české i zahraniční plynové žehličky a mandly. Přijďte se podívat a sami si vyzkoušet, jak se v minulosti žehlilo plynem!

typ: Dětský program | Přednáška