MUZEA 2018

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Jiné

Nemocnice Na Františku, v zastávce autobusu l. 207 139

Dlouhá třída, v zastávce autobusu l. 207 1

přidat do Osobního programuČeské a zahraniční poštovní známky

Expozice muzea zahrnuje stálou výstavu poštovních známek a historickým vývoj korespondence. V saloncích muzea se nachází unikátní nástěnné malby od významného českého malíře J. Navrátila z roku 1847.

přidat do Osobního programu2296 KILO/Komiksy, ILustrace, Objekty

Výstava představuje tvorbu studentů a pedagogů ateliéru Komiks a ilustrace pro děti z fakulty umění a designu v Plzni. Výstava plná barev a příběhů seznamuje s šíří pojmů ilustrace a komiks i jejich přesahy do jiných oborů. Část exponátů je určena k dotýkání a hrám, součástí je i čtenářský koutek.

přidat do Osobního programuOtevřený výtvarný ateliér

V prvním patře muzea bude otevřen tvůrčí prostor tematicky zaměřený k probíhající výstavě komiksů, ilustrací a objektů 2296 KILO. V ateliéru si děti i dospělí mohou vyzkoušet tvorbu komiksu, kreslit, stříhat a lepit, případně napsat pohlednici nebo se jen na chvilku zastavit a číst si knížku.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuKomiksoví hrdinové

Za pěkného počasí a denního světla budou před budovou muzea umístěna originální ručně malovaná fotomísta. Návštěvníci se mohou stát součástí ilustrovaných příběhů, ocitnout se v "kůži" komiksových hrdinů a odnést si ve svém fotoaparátu či mobilu vtipnou a milou vzpomínku.

organizátor: Poštovní muzeum

kategorie: Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuPohlednice z muzea

Každý návštěvník dostane pohlednici s originální kresbou Jiřího Slívy, která se vztahuje k letošnímu 100. výročí založení Poštovního muzea. V muzeu lze zakoupit poštovní známky a pohlednici oraženou speciálním razítkem poslat poštou.

organizátor: Poštovní muzeum

kategorie: Historie | Umění | Kultura