MUZEA 2018

doprovodné akce: Divadelní představení | Taneční představení | Jiné

Obora Hvězda, dočasná zastávka v ul. Na Vypichu 8

přidat do Osobního programuFerdinand II. Tyrolský a letohrádek Hvězda

Expozice představuje život Ferdinanda II. a stavbu, která je s jeho působením silně spjata. Letohrádek Hvězda, renesanční perlu střední Evropy, si arcivévoda nechal postavit dle vlastního návrhu. Námětem expozice je sama stavba, její architektonická historie, štuková výzdoba a umělecké vzory.

přidat do Osobního programuNAŠE FRANCIE. Francouzská poezie v českých překladech a ilustracích 20. století

Výstava je pořádána u příležitosti 100. výročí založení Československa, při jehož vzniku hrála Francie nezastupitelnou roli. Představuje silný vztah české a francouzské poezie, předkládá soubor ilustrovaných knih, překladů, korespondence a mnoho dalšího.

přidat do Osobního programuPerformance Adély Součkové a Kristýny Felcmanové

Adéla Součková (*1985) je finalistkou letošního ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého. Ve spolupráci s Kristýnou Felcmanovou představí performanci "O zemi, jež se probouzí z nepokojného snu a jejích dětech, které se jí znovu naslouchati učí".

organizátor: Památník národního písemnictví, Adéla Součková, Kristýna Felcmanová Cihlářová

typ: Divadelní představení | Taneční představení | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Jiné