MUZEA 2018

Přidat do Moje nocPřidat do Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Dětský program | Komentovaná prohlídka | Workshop | Jiné

Muzejní, dočasná zastávka 7

přidat do Osobního programuArchitektura, stavitelství a design

Expozice dokumentuje důležité architektonické počiny v českých zemích v období posledních 150 let na původních i nových modelech, kopiích dobových plánů, skic a fotografií a řadou stavebních prvků.

přidat do Osobního programuAstronomie

Expozice seznamuje s historií astronomie a představuje unikátní předměty ze sbírek NTM. Vystaveno je na 220 přístrojů a pomůcek astronomů, geometrů, navigátorů a kartografů z 15.-21. století.

přidat do Osobního programuDoprava

Stěžejní expozice podává přehled o historii automobilů, motocyklů, jízdních kol, letectví a lodní dopravy a v kratším záběru přibližuje dějiny železniční dopravy na území ČR.

přidat do Osobního programuFotografický ateliér

Pomocí dobových přístrojů, pomůcek a fotografií je představen vývoj fotografické techniky od prvních snah o zachycení obrazu v první polovině 19. století až po současnou digitální fotografii.

přidat do Osobního programuChemie kolem nás

Expozice zajímavým a pestrým způsobem dokládá, jak chemie ovlivnila lidskou společnost, ukazuje návštěvníkovi, že chemie a její výsledky, výrobky i dopady ho doprovází po celý den na každém kroku.

přidat do Osobního programuMěření času

Expozice zachycuje technický a technologický vývoj hodinářského řemesla a představuje časoměrné přístroje od nejstarších typů až po ty sestavené za využití aplikace kvantových fyzikálních jevů.

přidat do Osobního programuTechnika v domácnosti

Expozice vysvětluje vývoj mechanických, elektrických, plynových i jiných „pomocníků v domácnosti“, techniky usnadňující hygienu, úklid, praní a žehlení, šití a úpravu oděvů, přípravu pokrmů.

přidat do Osobního programuTelevizní studio

Prezentována je televizní technika a vybavení, které v letech 1997 až 2011 sloužily ve studiovém komplexu SK8 objektu zpravodajství na Kavčích horách pro každodenní vysílání.

přidat do Osobního programuTiskařství

Expozice evokující starou tiskárnu dokládá vývoj výroby tiskového písma, hlavních tiskařských technik a knihařství a připomíná české osobnosti, které významně přispěly k rozvoji tiskařství.

přidat do Osobního programuFenomén Favorit

Výstava mapuje fenomén jízdních kol značky Favorit, které byly vyráběny od 50. do 90. let 20. století v Rokycanech. Vystaveno je 60 kol.