MUZEA 2018

English Pražská muzejní noc 2018

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Národní muzeum

adresa: Betlémské nám. 1, Praha 1

Přidat do Moje nocPřidat do Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Dětský program | Komentovaná prohlídka | Výtvarná dílna | Přednáška | Taneční představení | Jiné

Karlovy lázně, v zastávce tramvaje 59

přidat do Osobního programuKultury Austrálie a Oceánie

Expozice prezentuje původní domorodé kultury Austrálie a Oceánie. Výběr z celkového počtu více než 6000 sbírkových předmětů z těchto částí světa je představen v expozici o ploše 450 metrů čtverečních.

přidat do Osobního programuVojta Náprstek - panelová expozice

Na dvanácti panelech se návštěvník seznámí s životem a dílem zakladatele Náprstkova muzea, pražského mecenáše, propagátora ženské vzdělanosti a všeobecného pokroku.

přidat do Osobního programuIndiáni

Aktuální výstava seznámí návštěvníky s fascinujícími kulturami Severní i Jižní Ameriky, představí originální sbírkové předměty doprovázené fotografiemi a krátkými filmy z prostředí domorodých amerických obyvatel. Dětské návštěvníky výstavou provedou indiánští průvodci Winona a Amaru.

přidat do Osobního programuČeské průmyslové museum

Výstava představí historii vzniku Českého průmyslového muzea, důvody jeho založení i proměny v Náprstkovo muzeum tak, jak ho známe dnes. Ukázány budou především technické novinky, které Vojta Náprstek přivezl ze světové výstavy v Londýně a které měly ulehčovat práci ženám v domácnosti.

přidat do Osobního programuVelryba U Halánků

Národní muzeum slaví 200 let, ale není to jediné výročí, letos si připomínáme také 130 let od otevření Výstavy velryby v Náprstkově muzeu. Příběh velryby (plejtváka myšoka), jednoho z nejznámějších exponátů muzea, si můžete prohlédnout na fotografické výstavě v kavárně muzea.

přidat do Osobního programuIndiánská čelenka

Všichni víme, že praví Indiáni nosí čelenku z peří. Nebo ne? Chcete-li vědět, jak to s čelenkami opravdu bylo, přijďte se podívat na naší výtvarnou dílnu, kde se dozvíte různé zajímavosti o nošení péřových ozdob a jednu z nich si také na památku vyrobíte.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna

kategorie: Umění | Kultura | Národopis | Móda

přidat do Osobního programuBakekujira - bílá velryba

Během dobrodružné hry Bakekujira - bílá velryba potkáte zástupce několika domorodých kmenů v Americe, Asii, Austrálii a Oceánii, seznámíte se s jejich uměním a pokud se Vám povede splnit všechny zadané úkoly, pomůžete tak ztracené bílé velrybě najít cestu zpět do jejího domova.

typ: Dětský program | Jiné

kategorie: Kultura

přidat do Osobního programuMuzejní znakování

Chcete si objednat skvělou kávu nebo pivo na stánku naší Tiché kavárny ve znakovém jazyce? Naši lektoři znakového jazyka z Tichého světa vám velmi rádi pomohou.

typ: Dětský program | Jiné

kategorie: Kultura

přidat do Osobního programuTichá kavárna

Tichá kavárna je první pražský podnik s neslyšící obsluhou. Přijďte si pro novou a jedinečnou kavárenskou zkušenost. Těšíme se na Vás!

kategorie: Jídlo

přidat do Osobního programuIndiánský tanec

Ukázky indiánských tanců v podání skupiny Pšito Oyate (Korálkoví lidé).

typ: Dětský program | Taneční představení

kategorie: Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuVelryba U Halánků

Letos si připomínáme 130. výročí Výstavy velryby v Náprstkově muzeu. Zakoupila ji skupina českých vlastenců, kteří se pravidelně scházeli a vymýšleli nejrůznější žerty. Na přednášce se dozvíte, jaká byla cesta plejtváka myšoka do Národního muzea. Historický interiér knihovny. Omezená kapacita.

přidat do Osobního programuIndiánský tanec

Ukázky indiánských tanců v podání skupiny Pšito Oyate (Korálkoví lidé).

typ: Dětský program | Taneční představení

kategorie: Umění | Kultura | Jiné