MUZEA 2018

Odebrat z Moje nocOdebrat z Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Koncert | Jiné

centrální přestup Staroměstská 123456789

přidat do Osobního programuPřetlak. Kurátorský výběr nejlepších prací studentů UMPRUM 2016–2017 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze

Výstava Přetlak uvede 24 prací studentů UMPRUM. Zastoupeny zde jsou všechny ateliéry včetně anglického programu Visual Arts a Katedry teorie a dějin umění. Sály prostupuje modrý živoucí objekt, textilní stěna, ze které vystupují a vtahují se informace o výstavě a UMPRUM.

přidat do Osobního programuHistorické šachy – deskové hry a umělecké řemeslo

Výstava šachů a deskových her ze soukromých sbírek a sbírky UPM od historických z 15. století až po moderní z 20. století. Některé z nich se dosud nikdy nevystavovaly.

přidat do Osobního programu„Vivat, crescat, floreat“, 2017 - světelný objekt Reného a Miluše Roubíčkových

Svítící skleněnou plastiku navrhl světoznámý sklářský umělec René Roubíček na počest znovuotevření muzea v roce 2017. Jde o barevnou variantu z kolekce jeho „rozevlátých“ svítidel organických tvarů, vznikajících od druhé poloviny šedesátých let.

přidat do Osobního programuPrávě teď / Nyní

Výběr ze sbírky současného šperku umělecké školy Ar.Co v Lisabonu.

přidat do Osobního programuMuzejní antikvariát

Výjimečná příležitost zakoupit jinak nedostupné publikace a další tituly z produkce UPM.

organizátor: UPM

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Literatura

přidat do Osobního programuPražská konzervatoř na zahradě UPM

Vystoupení studentů školy, která byla založena roku 1808 jako první svého druhu ve střední Evropě.

organizátor: Pražská konzervatoř a UPM

typ: Koncert

kategorie: Umění | Kultura

přidat do Osobního programuMuzejní restaurace a kavárna Času dost

Speciality z grilu a speciály z mikropivovarů. Živá hudba v podání kytaristy Marcela ze skupiny Lovci Nedvědů.

organizátor: Času dost a UPM

typ: Koncert | Jiné