MUZEA 2018

Národní muzeum

adresa: Vinohradská 1, Praha 1

Přidat do Moje nocPřidat do Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Divadelní představení | Filmová projekce | Workshop | Jiné

Hlavní nádraží, v zast. autobusu l. 905 39

Muzeum, v zastávce autobusu l. 905 3

přidat do Osobního programuArcha Noemova - EXPOZICE UZAVŘENA

Z provozních důvodů bude expozice v čase konání Pražské muzejní noci UZAVŘENA.

přidat do Osobního programuKeltové

Hlavní výstava roku připomíná počátky Národního muzea, které má po 200 letech činnosti jednu z nejrozsáhlejších archeologických sbírek v Evropě. Výstava návštěvníky seznamuje s bohatým světem doby železné ve střední Evropě prostřednictvím unikátních nálezů, z nichž některé jsou prezentovány poprvé.

přidat do Osobního programuSvětlo a život

Sluneční záření má klíčovou roli pro život na Zemi. Výstava představuje život v jeho nejrozmanitějších formách přizpůsobených na (ne)dostatek světla. V jeskyních se žije i v absolutní tmě, v půdě v šeru, na pláních v záplavě slunečních paprsků a v tropickém lese se o světlo svádí lítý boj.

přidat do Osobního programu Archeologické dědictví Sýrie. Pět let krize 2011–2015

Panelová výstava představuje první část humanitární pomoci Sýrii zaměřené na záchranu historických a archeologických památek, kterou realizovalo Národní muzeum. Výstava je doprovázená třemi exponáty, které jsou ve sbírkách Národního muzea a které pocházejí ze syrské lokality Palmýra.

přidat do Osobního programuKeltové na vlastní kůži

Po celou noc si můžete vyrábět ozdoby inspirované keltskými šperky, vyzkoušet si oděvy doby železné a užít si i další aktivity ze života Keltů.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Věda

přidat do Osobního programuPravěká módní přehlídka

V prostoru Travertinového sálu se bude v pravidelných hodinových intervalech odehrávat netradiční módní přehlídka dokumentující způsoby odívání od pravěku až po raný středověk. Přehlídky začínají ve 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00 h.

typ: Divadelní představení | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Móda | Jiné

přidat do Osobního programuStaň se keltským válečníkem

Pomalujte se po vzoru keltských bojovníků a dozvíte se o významu symbolů, technikách i barvách používaných Kelty.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programu200 let Národního muzea - Tajemství muzejních budov

Národní muzeum bylo založeno před 200 lety, na velkou výstavní budovu čekalo až do roku 1891. Nová budova byla získána dokonce až v roce 2009. Sněmovna lidu nabídne zajímavostmi z historie obou budov muzejních budov na Václavském náměstí a zájemci se mohou zúčastnit soutěžního kvízu o ceny.

typ: Filmová projekce | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Architektura

přidat do Osobního programuHrátky se světlem

V souvislosti s výstavou Světlo a život si malí i velcí vyzkouší jednoduché světelné pokusy. Odhalí krásu i záludnosti jeho barevného spektra, zjistí, jak se chová světlo koncentrované v laserovém paprsku a UV světlo rozzáří minerály a zvířata netušenými barvami.

typ: Dětský program | Workshop

kategorie: Technika a Technologie | Přírodověda | Věda