MUZEA 2018

Přidat do Moje nocPřidat do Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Komentovaná prohlídka | Koncert

Hradčanské náměstí, dočasná zastávka na Hradčanském náměstí 4

přidat do Osobního programuEvropské umění od antiky do baroka

Ve třech podlažích paláce jsou vystavena díla antického starověku, ikony a dále umění nizozemské, italské, francouzské, španělské, německé a rakouské od středověku do začátku 19. století. Nechybí zde velká jména evropského malířství – Dürer, Cranach, Rembrandt, El Greco, Goya, Rubens nebo van Dyck.

přidat do Osobního programuHynek Martinec: Cesta na Island

Soubor obrazů Hynka Martince je ilustrací konceptuálně formulované hříčky, založené na fiktivní historce o pokusu postavit v první polovině 18. století na Islandu barokní katedrálu a vyzdobit ji obrazy. Výstavu pořádá Národní galerie v Praze ve spolupráci s Galerií Rudolfinum.

přidat do Osobního programuAdriaen van Ostade – Tanec ve stodole

Ostade byl velmi produktivním malířem, rytcem a kreslířem, jehož život je spojen s městem Haarlem. Námětově se zaměřil na scény zobrazující prostředí venkova a jeho obyvatel. Pražská malba Tanec ve stodole spadá do období, kdy byl Ostade silně ovlivněn Rembrandtovým světelným pojetím.

přidat do Osobního programuKoncert v zahradě Šternberského paláce

Prolínání starých hudebních forem s elektronickými technologiemi představí akustickou analogii k probíhající výstavě Hynka Martince. Jednočlenný – sebesmyčkovací – orchestr Tomáše Reindla doprovodí Natálie Hošková na violoncello a Marie Ladrová na těremin.

přidat do Osobního programuRembrandt van Rijn

Krátký komentář