MUZEA 2018

doprovodné akce: Dětský program

Náměstí Republiky, v zastávce autobusu l. 207 1

přidat do Osobního programuExpozice ČNB Praha

Expozice, která se nachází v unikátních prostorách původního trezoru, nabízí zevrubný pohled na historii platidel od pazourků až po elektronické peníze. Předkládá ucelený vývoj měny a financí, včetně vývoje České národní banky od jejího založení.

přidat do Osobního programu Vznik Československa v dokumentech Archivu České národní banky

Také české bankovnictví se v roce 1918 aktivně zapojilo do budování samostatného státu. Krátkodobá výstava představí návštěvníkům unikátní archivní dokumenty spravované Archivem ČNB, které se k tomuto mimořádnému výročí vztahují.

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuZábavné poznávání historie a současnosti peněžnictví

Děti i dospělí budou mít možnost ověřit si své znalosti o peněžnictví pomocí tematických kvízů, podrobně prozkoumat ochranné prvky bankovek a vyzkoušet si roli expertů na odhalování padělaných bankovek s pomocí pravého testovacího vybavení.

typ: Dětský program

kontaktní osoba: Vladimír Bruk