MUZEA 2018

adresa: Ovocný trh 560/5, Praha 1

bezbariérový přístup: Ne

Odebrat z Moje nocOdebrat z Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Dětský program | Komentovaná prohlídka | Výtvarná dílna | Přednáška | Jiné

Náměstí Republiky, v zastávce autobusu l. 207 1

přidat do Osobního programuHistorie Univerzity Karlovy

Stálá expozice věnující se dějinám univerzity se nachází v gotickém sklepení Karolina.

přidat do Osobního programuVelká aula

Nejvýznamnější prostor Univerzity Karlovy, ve kterém dnes probíhají imatrikulace, promoce a nejdůležitější univerzitní slavnosti.

přidat do Osobního programuMalá aula

Původní přednáškový sál lékařské fakulty, kde se dnes konají zasedání univerzitních orgánů, porady a konference.

přidat do Osobního programuUniverzita a republika: 100 let – 100 předmětů – 100 příběhů

Výstava připomene sto let soužití univerzity a státu prostřednictvím stovky výjimečných exponátů, z nichž každý bude reprezentovat jeden rok z období 1918 až 2018.

přidat do Osobního programuArchiv UK včera a dnes

Prezentace Ústavu dějin a archivu Univerzity Karlovy, během níž se návštěvníci mohou seznámit s minulostí i současností této instituce.

přidat do Osobního programuŽezla a taláry Univerzity Karlovy

Komentované ukázky žezel a talárů budou probíhat ve Velké aule:
20:00 – Pedagogická fakulta
21:00 – Matematicko-fyzikální fakulta
22:00 – Katolická teologická fakulta
23:00 – Přírodovědecká fakulta

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuPřednáška prof. Mgr. Vratislava Doubka, Ph.D.: Tomáš Garrigue Masaryk a vznik Československé republiky

Přednáška naznačí některé problémové souvislosti procesu vzniku republiky a role, již sehrával Tomáš Garrigue Masaryk coby významná politická a myslitelská osobnost své generace.

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuPřednáška prof. PhDr. Ing. Jana Royta, Ph.D.: Byl hrad Karlštejn založen v roce 1348? Ideová koncepce Karlštejna

Přednáška bude věnována uměleckým památkám hradu a ikonografii jeho sakrálních prostor.

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuPřednáška Mgr. Jakuba Jareše, Ph.D.: 100 let – 100 exponátů – 100 příběhů, aneb jak se dělá výstava?

Co dělá kurátor? Který exponát je nejtěžší získat? Jak se vzácné exponáty stěhují a na kolik jsou pojištěny? Nahlédněte za kulisy příprav výstavy s kurátorem dr. Jakubem Jarešem. Přednáška o tvorbě výstav a o všem, co je s nimi spojené.

kategorie: Kultura

přidat do Osobního programuKomentované prohlídky Velké auly

V 20:30, 21:30, 22:30 a 23:30 proběhnou komentované prohlídky s historiky z Ústavu dějin a archivu Univerzity Karlovy.

typ: Komentovaná prohlídka

přidat do Osobního programuDětský koutek

Dílny a programy pro děti.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna

přidat do Osobního programuFocení s Janem Husem

Pořiďte si originální fotografii u sochy Mistra Jana Husa s připravenými rekvizitami.

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuProdejní stánek nakladatelství Karolinum

Možnost zakoupit vybrané publikace z univerzitního nakladatelství s 20% slevou.

kategorie: Jiné

kontaktní osoba: PhDr. Lenka Vašková