MUZEA 2018

Hlavní budova na Florenci

Muzeum hlavního města Prahy

adresa: Na Poříčí 52, Praha 8

bezbariérový přístup: částečně - plošina ze suterénu do přízemí budovy

Přidat do Moje nocPřidat do Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Koncert | Divadelní představení | Workshop

Florenc, dočasná zastávka 39

Florenc, v zastávce autobusu l. 207 1

přidat do Osobního programuPraha v pravěku

Expozice je věnovaná archeologii Prahy od pravěku do doby příchodu Slovanů v raném středověku.

přidat do Osobního programuLangweilův model Prahy

Byl vyroben ručně z papírové lepenky. Na přibližně 20 m² je zobrazeno historické jádro Prahy v detailní podobě, jakou mělo před sto padesáti lety, tedy včetně stovek zbořených domů bývalého Židovského města a Starého Města.

přidat do Osobního programuStředověká Praha

Expozice začíná oddílem věnovaným vzniku Pražského hradu, Vyšehradu a rozšíření osídlení pražské aglomerace v 9. - 12. století. Založením Starého Města a Malé Strany ve 13. století, Hradčan a zejména Nového Města ve 14. století vznikla pražská městská aglomerace jako významné evropské centrum.

přidat do Osobního programuBarokní Praha

Mezi nejkvalitnější sbírky Muzea hlavního města Prahy patří kolekce barokního sochařství, i Škrétovy, Brandlovy, Hirschelyho či Grundovy obrazy. Výsledky kvalitní uměleckořemeslné i řemeslné produkce provázely obyvatele pražských měst v době 17. a 18. století prakticky na každém kroku.

přidat do Osobního programuPraha na přelomu středověku a novověku

Druhá polovina 15. a 16. století – období pozdní gotiky a pronikání renesančních ideálů a umění do Prahy. Na počátku 80. let 16. století přesídlil na Pražský hrad s celým dvorem císař Rudolf II., mecenáš a sběratel umění.

přidat do Osobního programuStrašnice … zahrada Prahy, brána armád…

Výstava je již osmým dílem mnohaletého projektu Muzea hl. m. Prahy o pražských čtvrtích. Strašnice leží v pražském předpolí, které bylo zasaženo prakticky každým obléháním, každou válkou, která se dotkla hlavního města Českého království.

přidat do Osobního programuPorcelán a sklo – HOTEL PRAHA

Další výstava z cyklu PŘEDMĚT SEZÓNY představí ucelený soubor porcelánu a skla, které Muzeum hl. města Prahy získalo z interiérů Hotelu Praha těsně před tím, než byla v lednu 2014 navzdory protestům odborné i laické veřejnosti zahájena jeho demolice.

přidat do Osobního programukoncert Arturo Soriano band

- zpříjemní večerní atmosféru před muzeem

typ: Koncert

přidat do Osobního programuStreet art před muzeem - spreyování

Legálně si zaspreyujte - děti i dospělí pod vedením Jitky Kopejtkové a Honzy Miky.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop

kategorie: Umění | Kultura

přidat do Osobního programuMánesova kalendářní deska - dílna pro děti

Pracovní listy pod vedením lektora na téma Mánesovy kalendářní desky.

typ: Dětský program

kategorie: Historie | Kultura

přidat do Osobního programuPražské pověsti - divadelní představení pro děti

Tajemné příběhy, které se kdysi odehrály v Praze a dodnes si je lidé vyprávějí. Loutkové představení o skutečných obyvatelích Prahy i o nadpřirozených bytostech z pražských domů a zákoutí.

typ: Dětský program | Divadelní představení

kategorie: Kultura | Národopis