MUZEA 2018

Zámecký areál Ctěnice

Muzeum hlavního města Prahy

adresa: Bohdanečská 259/1, Praha 9 - Vinoř

bezbariérový přístup: Patra zámku nejsou bezbariérové

Přidat do Moje nocPřidat do Moje nocWebwebVerze pro tisktisk

doprovodné akce: Dětský program | Divadelní představení

Ctěnice, v pravidelné zastávce BUS l. 185 6

přidat do Osobního programuŘemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost

Expozice představuje společenský fenomén profesního sdružování řemeslníků do skupin tzv. pořádků. Termín pořádek, užívaný u nás v novověku, vyjadřoval jistotu, kterou řemeslníci díky síle svého sdružení měli, a zároveň dával najevo, že vše se děje v souladu s určitými pravidly.

přidat do Osobního programuZámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova

Expozice připomene dlouhou a složitou historii ctěnického panství od nejstarších dob až do současnosti. Snaží se také stručně prezentovat celkovou obnovu areálu prováděnou v letech 1997–2004.

přidat do Osobního programuDějiny obce Vinoře od pravěku do 20. století

Expozice vytvořená ve spolupráci s Městskou částí Praha – Vinoř seznámí návštěvníky s historií obce Vinoř. Výstava zachycuje proměny Vinoře v čase, uvádí zásadní dějinné události, ale i důležité vinořské občany a rodáky.

přidat do Osobního programuNádraží Praha-Těšnov ‒ provoz obnoven

Expozice představuje zaniklé pražské nádraží jako model ve velikosti H0. Jde o přesný model nejkrásnější nádražní budovy v Praze, otevřené před 141 lety a zničené před 31 lety.

přidat do Osobního programuTrnkova Zahrada 2

Interaktivní výstava vycházející z pohádkové knihy Jiřího Trnky Zahrada uvede návštěvníky do zapomenuté zahrady z jiných časů plné tajemných zákoutí a neobvyklých rekvizit.

přidat do Osobního programuZahrada v zahradě - divadelní představení

Divadlo Prima den uvádí interaktivní představení Zahrada v zahradě.

organizátor: Muzeum hlavního města Prahy

typ: Dětský program | Divadelní představení